fot. M. Starowieyska, D. Golik/Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Wystawy

Wystawa stała – zwiedzaj, tak jak lubisz

Naszą wystawę stałą możesz zwiedzać na kilka sposobów – indywidualnie albo w grupie zorganizowanej. Na własną rękę lub z przewodnikiem. Zwiedzając całą lub koncentrując się na wybranym temacie lub okresie w historii. Dlatego warto tu wracać, by kolejnym razem odkrywać wystawę w zupełnie inny sposób.

Oto kilka przydatnych podpowiedzi:

 • 1000 lat to kawał historii, więc na zwiedzanie zarezerwuj co najmniej 2 godziny. W dowolnym momencie możesz zrobić przerwę – bilet jest ważny cały dzień. Zachęcamy do spędzenia przerwy w muzealnym sklepie z pamiątkami lub restauracji i skosztowania żydowskich przysmaków.
   
 • Jeśli planujesz wizytę w większej grupie (powyżej 9 osób) skorzystaj ze zniżkowego biletu dla grup. Warto również rozważyć skorzystanie z usług przewodników. To specjaliści od historii polskich Żydów – znają każdy zakamarek wystawy i wiele ciekawostek. Grupy dorosłych mogą wybierać z oferty spacerów po wystawie tropem jednego tematu lub połączonych ze spacerem po okolicy Muzeum. Zwiedzanie z przewodnikiem jest też dostępne dla indywidualnych zwiedzających. Kilka razy w tygodniu odbywają się spacery z przewodnikiem "1000 lat historii Żydów polskich"  sprawdź daty w programie na interesujący cię miesiąc.
   
 • Zapraszamy do zwiedzania z dziećmi – skorzystaj ze zniżkowego biletu rodzinnego. Warto też sprawdzić, czy w programie na dany miesiąc nie ma oprowadzania po wystawie specjalnie dla opiekunów z dziećmi. Wszystkie galerie skrywają historie i zadania ciekawe dla dzieci w każdym wieku: możecie np. zrobić własną odbitkę na prasie drukarskiej i zatańczyć tango. Jedynie galerię "Zagłada" rekomendujemy dzieciom od 12 roku życia.
   
 • Wiele osób chwali sobie zwiedzanie wystawy z audioprzewodnikami. Są one dostępne w 10 wersjach językowych i można je wynająć w pobliżu kas. Jeśli jesteś wzrokowcem – weź bezpłatny miniprzewodnik (dostępne są 3 wersje językowe). Ta broszura sprawi, że nie umkną Ci najważniejsze zagadnienia i obiekty na wystawie.
   
 • W czwartki zwiedzanie wystawy stałej jest bezpłatne.
   
 • Jeśli nie możesz odwiedzić wystawy albo chcesz do niej wrócić już po wizycie – zapraszamy do zwiedzania wirtualnego. Wystawę Muzeum POLIN możesz odwiedzić na platformie  Google Arts & Culture.

​Więcej informacji na temat wystawy stałej i historii jej powstawania →

Katalog z wystawy stałej możesz zamówić online, przez formularz zamówienia