Film
28.01.2024

Zmiana miejsca pokazu filmu "Strefa interesów"

Kadr z filmu "Strefa interesów" - kobieta, prawdopodobnie żona komendanta Auschwitz, trzyma dziecko nad kwitnącymi kwiatami.
Kadr z filmu "Strefa interesów"

Zachęcamy do udziału w przedpremierowym pokazie filmu "Strefa interesów". Film przedstawia codzienne życie komendanta Auschwitz – Rudolfa Hössa – i jego rodziny. Obraz w reżyserii Jonathana Glazera został nagrodzony Grand Prix festiwalu w Cannes.

  • 28 stycznia (niedziela), godz. 18.20
  • Miejsce: kino Muranów

Decyzją dystrybutora pokaz filmu "Strefa interesów" odbędzie się w pobliskim kinie Muranów. Projekcja rozpocznie się 20 minut po planowanej pierwotnie godzinie, tj. o godz. 18.20, by umożliwić dotarcie na czas osobom, które nie zapoznają się z tym komunikatem.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację i wszelkie związane z nią niedogodności. Bilety na film zakupione przez Państwa w Muzeum POLIN zachowują ważność. Gdyby jednak chcieli Państwo z nich zrezygnować, prosimy o kontakt na [email protected] najpóźniej 25 stycznia 2024 roku.

W razie dodatkowych pytań uprzejmie prosimy o kontakt bezpośrednio z kinem Muranów:

 

W rolach głównych zobaczymy znaną z filmu "Toni Erdmann" Sandrę Hüller (Hedwig Höss) oraz Christiana Friedela (Rudolf Höss), który zasłynął występem w filmie "Biała wstążka" Michaela Hanekego. "Strefa interesów" jest subtelnym portretem rodziny prowadzącej zwyczajne, szczęśliwe życie tuż za murem obozu. Ten film nie mógłby powstać wcześniej, bo to dystans oraz świadomość historyczna nadają znaczenia obrazom i dźwiękom, które dochodzą do nas z ekranu. Zdjęcia do filmu były kręcone w Polsce – m.in. na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Po pokazie odbędzie się krótkie spotkanie, które poprowadzi Anna Tatarska, dziennikarka filmowa i kulturalna. W spotkaniu udział weźmie przedstawiciel zespołu producenckiego, który opowie o kulisach realizacyjnych filmu, oraz dr Bartosz Kwieciński, filmoznawca, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim, autor szeregu publikacji na temat wizerunku Zagłady w kinie.

Partnerzy pokazu:

  • dystrybutor filmu, firma Gutek Film
  • Fundacja Kamera Dawida.

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.