Spotkanie
25.07-29.08.2020 - online

Stand-up Matan|Uzdański: Bardzo ciekawe osoby 

"Bardzo ciekawe osoby" to specjalnie przygotowany na "Łąkę Leśmiana" cykl stand-up dwójki komików, związanych z Resortem Komedii. Pod lupę zostaną wzięci/te znani-nieznani, znane-nieznane, słynni twórcy i twórczynie filmowe, naukowcy, naukowczynie, poeci i poetki, literaci i literatki. Dowiecie się o zaskakujących faktach z ich życia. 

Okazuje się, że wśród uznanych twórców znajdują się postaci, którym mimo błyskotliwej kariery nie udało się ukończyć żadnych studiów, a najlepsze pomysły przychodziły do głowy podczas podróży tramwajem. Był też pisarz całkowicie pozostający w cieniu brata, aż w końcu role się odwróciły, jak i poetka, która kierowała kuchnią ludową. Rozpoznajecie już o kim mowa? Posłuchajcie stand-upowych opowieści z przymrużeniem oka o Racheli Auerbach, Julianie Tuwimie i I.B. Singerze, Idzie Kamińskiej, Januszu Korczaku i innych bardzo ciekawych osobach.

Agnieszka Matan - warszawska komiczka związana z Resortem Komedii i Szkołą Impro. Uczy, pisze, występuje, robi, co może. W 1997 wygrała III nagrodę w osiedlowych eliminacjach do konkursu matematycznego Kangur.

Grzegorz Uzdański - komik, związany z Resortem Komedii, pisze (strona i książka ,"Nowe wiersze sławnych poetów", książki "Zaraz będzie po wszystkim" i ,"Wakacje"), uczy i występuje. W roku 1985 w ramach "kolacyjnej otwartej sceny" wyrecytował wiersz Juliana Tuwima "Słoń Trąbalski" na wakacjach z mamą w Kołobrzegu.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl