Dla dzieci
5.12.2020 - online

Sobotnie warsztaty twórcze - ONLINE

warsztaty rodzinne, MER, U króla Maciusia, sobotnie warsztaty
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Pod kierunkiem artystów i animatorów kultury zanurzymy się w świat sztuki. Poszukamy własnych form ekspresji, korzystając z ciekawych i nowatorskich technik i materiałów. Na każdym spotkaniu powstanie dzieło inspirowane m.in. treściami wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN.

soboty, godz. 11.00 - 12.30

 

Co słychać? Muzyczne poszukiwania - warsztaty twórcze - wydarzenie online

  • 5 grudnia, BRAK MIEJSC

Podczas cyklu spotkań zaproponujemy działania twórcze skupiające się wokół fenomenu muzyki. Będziemy wspólnie wsłuchiwać się w siebie, przyjrzymy się pierwszym wydawanym przez człowieka dźwiękom, zainspirujemy się muzyką z różnych części świata oraz zanurzymy w muzyce codzienności.

Zaprosimy Was do ćwiczeń pedagogiczno-teatralnych, plastycznych i muzycznych. W ruch pójdą nasze ciała, głosy, glina, płótna, farby, drewno i materiały recyklingowe. Warsztaty prowadzone przez Adama Kaczmarka – edukatora muzeum oraz Wiktorię Rutkowską.

Warsztaty dla dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami.

Materiały na warsztaty wysyłamy pocztą.

 

Król Maciuś rysuje w 3D – warsztaty twórcze - wydarzenie online

  • 12 grudnia, BRAK MIEJSC

Rysunek 3D to zajęcia plastyczne łączące technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią. Za pomocą długopisów 3D nauczymy się rysować bezpośrednio w powietrzu, podobnie jak ołówkiem na kartce. Będziemy ćwiczyć koncentrację, cierpliwość, planowanie, modelowanie oraz przede wszystkim własną kreatywność, to co może przydać się każdemu w różnych chwilach jego życia. Inspiracje do twórczych przedmiotów zaczerpniemy z wystały stałej muzeum.

Warsztaty prowadzone przez Szkołę Szczęścia. Rysunek 3D.

Materiały na warsztaty wysyłamy pocztą.

 

Stolarka dla dzikich dzieci - warsztaty twórcze - wydarzenie online

  • 19 grudnia, BRAK MIEJSC

Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze. Ważna jest dla nas myśl, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę dają radość, satysfakcję i moc! Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu! Deski, pniaczki, patyki i gałęzie, z których wspólnie budujemy. Pokazujemy, jak rozpoznawać różne gatunki drzew. Uczymy pracować przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich. Piłujemy, wiercimy, szlifujemy i wbijamy gwoździe! Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły i naukę przez próbowanie.

Warsztaty prowadzone przez Dzikie Dzieci.

Warsztaty dla dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami.

Materiały na warsztaty wysyłamy pocztą.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

          

Patroni medialni