Dla dzieci

Sobotnie warsztaty twórcze

warsztaty rodzinne, MER, U króla Maciusia, sobotnie warsztaty
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Pod kierunkiem artystów i animatorów kultury zanurzymy się w świat sztuki. Poszukamy własnych form ekspresji, korzystając z ciekawych i nowatorskich technik i materiałów. Na każdym spotkaniu powstanie dzieło inspirowane m. in. treściami wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN.

  • soboty, godz. 11.00-12.30, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja

Stolarka dla dzikich dzieci – cykl warsztatów twórczych, stacjonarnie

  • przyjmujemy zapisy na cały cykl, na który składają się 4 zajęcia: 5.03, 19.03, 2.04, 23.04
  • cykl realizowany w soboty
  • 120 zł za dziecko; za każde kolejne dziecko 40 zł
  • BRAK MIEJSC

Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze. Ważna jest dla nas myśl, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę dają radość, satysfakcję i moc! Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu: deski, pniaczki, patyki i gałęzie, z których wspólnie będziemy budować.

Pokażemy Wam, jak rozpoznawać różne gatunki drzew. Nauczymy Was pracować przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich. Będziemy piłować, wiercić, szlifować i wbijać gwoździe! Stawiamy na samodzielność rodzin, doświadczanie swojej siły i naukę przez próbowanie. Cykl towarzyszy wystawie czasowej "Od kuchni", kolejne zajęcia nawiązywać będą do tematu jedzenia ("Danie na talerzu", "Owoce i warzywa", "Ciasto", "Bawimy się w sklep".   

Zajęcia odbywają się stacjonarnie. W przypadku zaostrzenia pandemii zajęcia zostaną przeniesione do online*. Wówczas najważniejsze materiały wyślemy do rodzin w paczce. Warsztaty przygotowane i prowadzone przez Dzikie Dzieci. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami. 
 
* na warsztaty online trzeba zaopatrzyć się w następujące narzędzia: młotek, wiertarkę ręczną lub akumulatorową, wiertło 6 mm, wiertło 2-3 mm, bit do wkrętów PH2 lub śrubokręt wkrętak PH2, ścisk stolarski lub imadło, piłę, nożyczki, kombinerki, obcęgi lub obcinaczki do drutu.

 

Fotografia od kuchni – cykl warsztatów fotografii kulinarnej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w wieku 10-14 lat

  • przyjmujemy zapisy na cały cykl, na który składają się 4 zajęcia
  • cykl realizowany w soboty: 12.03, 9.04, 14.05, 4.05 w godz. 11.00-14.00
  • wstęp bezpłatny, zajęcia stacjonarne
  • wymagana rezerwacja: [email protected]

Zapraszamy dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na fantastyczną przygodę z fotografią kulinarną. Podczas warsztatów nauczymy się posługiwać aparatami cyfrowymi znajdującymi się w naszych smartfonach (lub muzealnych tabletach). Będziemy pracować ze światłem słonecznym, poznamy różne sztuczki fotograficzne i sztukę „obróbki” zdjęć w programach komputerowych. Efektem zajęć będzie wspólny projekt – książka kucharska z żydowskimi przepisami ze zdjęciami Waszego autorstwa!

Warsztaty poprowadzi Ania Kłosek - dokumentalistka, fotografka uliczna, laureatka Grand Press Photo i Nagrody im. Krzysztofa Millera.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub w spektrum autyzmu.

Wydarzenie towarzyszące wystawie czasowej „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

pomarańczowy napis U króla Maciusia. Miejsce Edukacji Rodzinnej

Darczyńcy

Logo Fundacji Parasol          

Patroni medialni

Logo Gazety Wyborczej      logo warszawskiej Gazety Wyborczej    Logo portalu cojestgrane24.wyborcza.pl             

 logo portalu czaszieci.pl     logo z napisem dziecko w Warszawie