Sobotnie warsztaty twórcze

Pod kierunkiem artystów i animatorów kultury zanurzymy się w świat sztuki. Poszukamy własnych form ekspresji, korzystając z ciekawych, nowatorskich technik i materiałów. Na każdym spotkaniu powstanie praca inspirowana m.in. treściami z wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN.
- soboty, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja
Sobotnie spacery sensoryczne ulicami Muranowa dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami
- 3 czerwca, godz. 11.00-14.00
- wstęp bezpłatny, wymagana rezerwacja: [email protected]
Spacery po Muranowie, w czasie których poznamy miasto zmysłami: słuchem, wzrokiem, dotykiem. Podczas spaceru uważnie przyjrzymy się okolicznym ulicom, skwerom, budynkom, poczujemy dłońmi różnorodne faktury, doświadczymy temperatur różnych miejsc. Inaczej niż zazwyczaj punktem wyjścia do opowieści o Muranowie będzie doświadczenie, a zmysły poprowadzą nas przez kolejne miejsca spacerowej trasy.
"Potwórz Sobie" – cykl warsztatów twórczych z rysowniczką
- 3 czerwca, godz. 11.00-12.30, KUP BILET >>
- warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat i ich opiekunów
- wymagana rezerwacja biletów (rezerwacja rusza 15. dnia każdego miesiąca)
Aby "potworzyć", nie trzeba być artystą ani umieć rysować. Głównym narzędziem pracy będzie wyobraźnia, którą każde z Was przyniesie ze sobą. Nauczymy się, jak wyzwolić swoją kreatywność poprzez zabawę – tak, aby narysować, namalować czy zbudować coś zupełnie nowego.
Zainspiruje nas mistrz słowa – Bolesław Leśmian. Podczas zajęć zanurzymy się w świat magicznych krain, oglądając ilustracje i słuchając audiobajki o morskich przygodach Sindbada Żeglarza.
Warsztaty przygotowane i prowadzone przez Julię Konieczną, ilustratorkę i edukatorkę, autorkę projektu "Potwórz Sobie" – kreatywne warsztaty z "Przygodami Sindbada Żeglarza" Bolesława Leśmiana.
"Malujemy marzeń świat" – cykl warsztatów twórczych dla rodzin z Ukrainy
- 10 czerwca, godz. 11.00-12.30
- zajęcia odbywają się w języku ukraińskim
- wymagana rezerwacja biletów:
- wstęp bezpłatny, rezerwacja: [email protected] (należy podać wybrane terminy, liczbę osób dorosłych i dzieci)
Podczas warsztatów zanurzymy się w świat wielobarwnych polichromii zrekonstruowanej synagogi, wyjdziemy w plener, poznamy klimat starej Warszawy, a następnie podzielimy się wrażeniami, sięgając po różne formy malarskie. Zapraszamy na warsztaty rodzinne, w trakcie których dzięki sztuce odnajdziemy nowy sposób wyrażania własnych myśli, uczuć i marzeń. Staniemy się prawdziwymi artystami.
Warsztaty przygotowane i prowadzone przez Lilianę Stadnik. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami.
"Stolarka dla dzikich dzieci" – cykl warsztatów twórczych
- 17 czerwca, godz. 11.00-12.30, BRAK MIEJSC
- wymagana rezerwacja biletów
Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze. Jesteśmy przekonani, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę dają radość, satysfakcję i moc! Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu: deski, pniaczki, patyki i gałęzie, z których wspólnie będziemy budować.
Pokażemy Wam, jak rozpoznawać różne gatunki drzew. Nauczymy Was pracować przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich. Będziemy piłować, wiercić, szlifować i wbijać gwoździe! Stawiamy na samodzielność rodzin, doświadczanie swojej siły i naukę przez próbowanie.
Warsztaty przygotowane i prowadzone przez Dzikie Dzieci. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami.
Zadanie zostało sfinansowane w ramach przedsięwzięcia grantowego Wystawa dla wszystkich – zwiększenie dostępności wystawy stałej Muzeum POLIN dla osób ze szczególnymi potrzebami", realizowanego w projekcie "Kultura bez barier", nr projektu POWR.04.03-00-00-0071/20, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Miejsce edukacji rodzinnej
Darczyńcy
Patroni medialni