Dla dzieci

Sobotnie warsztaty twórcze

warsztaty rodzinne, MER, U króla Maciusia, sobotnie warsztaty
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Pod kierunkiem artystów i animatorów kultury zanurzymy się w świat sztuki. Poszukamy własnych form ekspresji, korzystając z ciekawych i nowatorskich technik i materiałów. Na każdym spotkaniu powstanie dzieło inspirowane m. in. treściami wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN.

 • soboty, godz. 11.00 - 12.30

Tańcowała igła z nitką! 

 • cykl (4 spotkania) realizowany: 2 października, 16 października, 13 listopada, 4 grudnia 
 • SPRZEDAŻ CYKLU ZAKOŃCZONA
   
 • 30 zł za dziecko, każde kolejne 10 zł - za poszczególny warsztat
 • 2 października (sobota), godz. 11.00 -12.20, BRAK MIEJSC
 • 16 października (sobota), godz. 11.00 -12.20, BRAK MIEJSC

Zatańczymy razem z igłą i nitką! Zaprzyjaźnimy się ze szpileczkami. Nasze dłonie poprowadzą igłę tak, aby powstał „fartuch cały” z wiersza Jana Brzechwy, który później pokryjemy haftem. Wyczarujemy wspólnie obraz malowany kolorowymi nićmi, a do snu ukoi nas własnoręcznie uszyta mięciutka poduszeczka. Każdy stworzy też swój przybornik, by mogły zamieszkać w nim igły i nitki, a także inne przybory krawieckie. Oprócz twórczych działań wybierzemy się także na wystawę stałą, gdzie jak przystało na prawdziwych detektywów wyśledzimy wątki o szyciu, motywy igieł i nici. Dowiemy się jak z niezwykle grubej średniowiecznej igły powstała igiełka z osiemnastego wieku, która w wieku dziewiętnastym zmieniła się w skomplikowaną maszynę z zakładów włókienniczych.  

Warsztaty dla rodzin z dziećmi (6-10 lat) przygotowane i prowadzone przez Renatę Płotczyk 

Zajęcia odbywają się stacjonarnie. W zależności od sytuacji pandemicznej w kraju warsztaty mogą zostać przeniesione do online, wówczas najważniejsze materiały wyślemy w paczce na podany adres.

 

Cykl warsztatów muzycznych dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami "Narysuj dźwięk"

 • przyjmujemy zapisy na cały cykl, na który składają się 4 zajęcia
 • cykl realizowany: 27 listopada, 15 stycznia, 22 stycznia, 29 stycznia 
 • wstęp bezpłatny
 • wymagana rezerwacja: [email protected]

W ramach warsztatów poznamy nietypowy sposób notowania muzyki w postaci partytur graficznych. Sugerując się kolorem, kształtem znaków oraz ich układem, zastanowimy się w jaki sposób możemy zapisać różne dźwięki, a następnie przygotujemy własne grafiki muzyczne, które zostaną wykonane na fortepianie przez pianistkę Emilię Karolinę Sitarz - zdobywczynię Paszportu Polityki oraz Koryfeusza, członkinię zespołów Kwadrofonik i Lutosławski Piano Duo. 

 

Stolarka dla Dzikich Dzieci 

 • cykl (4 warsztaty) realizowany: 9 października, 23 października, 6 listopada, 20 listopada 
 • BRAK MIEJSC 

Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi (6-10lat). Ważna jest dla nas myśl, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę dają radość, satysfakcję i moc! Mamy dla Was całą stertę drewna prosto z lasu: deski, pniaczki, patyki i gałęzie, z których wspólnie będziemy budować.  Pokażemy Wam, jak rozpoznawać różne gatunki drzew. Nauczymy Was pracować przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich. Będziemy piłować, wiercić, szlifować i wbijać gwoździe! Postawimy na samodzielność rodzin, doświadczanie swojej siły i naukę przez próbowanie.  

Zajęcia odbywają się stacjonarnie. W zależności od sytuacji pandemicznej w kraju warsztaty mogą zostać przeniesione do online, wówczas najważniejsze materiały wyślemy w paczce na podany adres.  

W przypadku zajęć online potrzebne będą: młotek, wiertarka ręczna lub akumulatorowa, 
wiertło 6 mm, wiertło 2-3 mm, bit do wkrętów PH2 lub śrubokręt wkrętak PH2, ścisk stolarski lub imadło, piła, nożyczki, kombinerki, obcęgi lub obcinaczki do drutu. 

Warsztaty przygotowane i prowadzone przez Dzikie Dzieci.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

          

Patroni medialni