Wystawy
10.06.2022

Senioralne piątki w Muzeum POLIN

Zapraszamy seniorki i seniorów oraz dzieci od 6 roku życia na piątkowe oprowadzanie po Warszawie, podczas którego poznamy lepiej życie i twórczość Juliana Tuwima. Na międzypokoleniowym spacerze nie zabraknie gier, zabaw i zagadek dla najmłodszych uczestników związanych z jednym z najpopularniejszych literatów.

  • 10 czerwca (piątek), godz. 17.00-18.30
  • "Lokomotywą po Warszawie. Międzypokoleniowy spacer miejski śladami Juliana Tuwima"
  • KUP BILET >>
  • Zbiórka w holu głównym muzeum przy stanowisku z przewodnikami.

Na spacer wyruszymy pokrzepieni skromnym poczęstunkiem restauracji "Warsze", odwiedzimy miejsca związane z życiem i twórczością Juliana Tuwima. Nasze spotkanie przypadnie niedługo po Dniu Dziecka, dlatego zachęcamy seniorów i seniorki do zabrania ze sobą wnucząt. 

Będziemy odkrywać, jak wyglądała Warszawa w czasach, kiedy Tuwim chodził jej ulicami. Dla najmłodszych przygotujemy gry, zabawy i zagadki, które pozwolą nam poznać sekrety dzieciństwa Juliana Tuwima, a także przypomnieć sobie pana Hilarego, słonia Trąbalskiego i innych bohaterów jego wierszy.

W czasie spaceru nie zabraknie także "dorosłych" tematów. Opowiemy o źródłach wrażliwości poety, jego relacjach z najbliższymi mu kobietami – matką Adelą, ukochaną żoną, Stefanią Marchwiówną, siostrą Ireną i przybraną córką – Ewą. Poruszymy wątek trudnego dla Tuwima doświadczenia wojennej emigracji. Porozmawiamy o cenie, jaką zapłacił za sukces i popularność – o jego kompleksach, fobiach, konfliktach z przyjaciółmi, poczuciu bycia obcym i nierozumianym przez innych.

  • Trasa spaceru: Muzeum POLIN – ul. Anielewicza – Ogród Krasińskich – ul. Stare Nalewki – ul. Bielańska – ul. Senatorska – Ogród Saski.
  • Zakończenie spaceru w sąsiedztwie wejścia do Ogrodu Saskiego z ul. Senatorskiej przy kościele św. Antoniego.

UWAGA: Spacer odbywa się w przestrzeni miejskiej, dlatego prosimy przygotować się do przejścia około dwóch kilometrów w zmiennych warunkach atmosferycznych. Należy założyć wygodne buty, na wypadek niepogody mieć ze sobą parasol i płaszcz przeciwdeszczowy, a w upalny dzień – wodę do picia i nakrycie głowy. Na trasie spaceru znajdują się wzniesienia i schody.

Na spacer zapraszamy dzieci od lat 6.

Oprowadzania zostały przygotowane specjalnie z myślą o najstarszych zwiedzających, z uwzględnieniem różnych udogodnień (odpowiednia długość wycieczki, ciekawe tematy i niespieszne tempo zwiedzania, możliwość odpoczynku w razie potrzeby, zestawy słuchawkowe umożliwiające dokładne słyszenie przewodnika również z odległości). 

Spacer miejski: 20 zł – osoba powyżej 60 r.ż., 20 zł – towarzyszące jej dziecko (dzieci). Dla pozostałych osób: 30 zł bilet normalny, 20 zł ulgowy.

Weryfikacja przysługującej ulgi odbywa się na podstawie dokumentu ze zdjęciem przy wydawaniu zestawów słuchawkowych.