Wystawy
30.10.2020

Senioralne piątki na wystawie

Fragment inscenizacji wystawy stałej Muzeum POLIN. Widać na nim orszak weselny. Żydowska panna młoda w welonie jest prowadzona przez ojca i siostrę. W głębi reszta weselnych gości.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

W ostatnie piątki miesiąca zapraszamy seniorki i seniorów na oprowadzania po wystawie stałej lub czasowej. Podczas spaceru z przewodnikiem będziemy poznawać 1000-letnią historię i kulturę Żydów polskich opowiadaną za każdym razem z nowej, ciekawej perspektywy.

Po każdym spacerze zapraszamy do sali edukacyjnej na rozmowę z przewodnikiem przy kawie, herbacie i ciastkach o wrażeniach z wystawy.

Spacer po wystawie stałej "Żydowskie kobiety"

  • 30 października (piątek), godz. 14.00-16.00 
  • BRAK MIEJSC

W czasie spaceru przypomnimy sylwetki kobiet żydowskich, które przez wieki stały na straży tradycji, ale też kształciły się, tworzyły i angażowały w politykę, szukając swojego miejsca w zmieniającym się społeczeństwie.

W kolejnych muzealnych galeriach spotkamy m.in. Rachelę Fiszel, średniowieczną królewską bankierkę z Krakowa, działaczkę ruchu robotniczego Różę Luksemburg, twórczynię sieci szkół religijnych dla dziewcząt w dwudziestoleciu międzywojennym Sarę Szenirer i rzeźbiarkę Alinę Szapocznikow.

Oprowadzania zostały przygotowane specjalnie z myślą o najstarszych zwiedzających, z uwzględnieniem różnych udogodnień (odpowiednia długość wycieczki, ciekawe tematy i niespieszne tempo zwiedzania, możliwość odpoczynku w razie potrzeby, zestawy słuchawkowe umożliwiające dokładne słyszenie przewodnika również z odległości).

Seniorki i seniorzy będą mieli możliwość zapoznania się z multimedialną, interaktywną wystawą Muzeum POLIN.  Proponujemy połączenie tradycyjnego zwiedzania z przewodnikiem z korzystaniem z nowych technologii obecnych na ekspozycji. Przewodnik pokaże, że obcowanie z nowoczesnymi technologiami jest łatwe i przyjemne.

Godziny oprowadzania: 14.00-15.30

Czas oprowadzania: 1,5 godziny

Cena biletu z przewodnikiem: 10 zł/osoba w wieku powyżej 60 r.ż. (weryfikacja przysługującej ulgi na podstawie dokumentu ze zdjęciem przy wydawaniu zestawów słuchawkowych).

Jest możliwość zakupienia biletu dla osób nieuprawnionych do ulgi w cenach standardowych według cennika muzeum: bilet normalny 37 zł, bilet ulgowy 27 zł.

Kasy czynne w godzinach otwarcia muzeum: 
  • Poniedziałek: 10.00-18.00
  • Wtorek: nieczynne
  • Środa: 10.00-16.00
  • Czwartek: 10.00-16.00
  • Piątek: 10.00-16.00
  • Sobota: 10.00-18.00
  • Niedziela: 10.00-18.00

Bilety można kupować on-line lub w kasach muzeum.

Zwroty biletów przyjmujemy najpóźniej na 3 dni przed oprowadzaniem.

Pytania o dostępność miejsc można kierować do pracowników zajmujących się rezerwacjami: 22 471 03 01 od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00.

 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl