Wystawy
3.12.2021

Senioralne piątki w Muzeum POLIN

Zapraszamy seniorki i seniorów na piątkowe oprowadzania po wystawie stałej, podczas których ze wsparciem przewodnika będziemy poznawać 1000-letnią historię i kulturę Żydów polskich opowiadaną za każdym razem z nowej, ciekawej perspektywy.

  • Terminy oprowadzań:
    3 grudnia (piątek), godz. 15:00 – 16:30 – stacjonarne, KUP BILET >>

Po każdym spacerze zapraszamy grupę na rozmowę z przewodnikiem przy kawie, herbacie i ciastkach o wrażeniach z wystawy.
 

  • Spacer "Chanuka, czyli święto świateł"
  • 3 grudnia (piątek), godz. 15:00 – 16:30 – stacjonarne

Chanuka, podobnie jak Boże Narodzenie, jest świętem wesołym i rodzinnym. W każdy wieczór wokół świecznika gromadzi się cała rodzina. 

Podczas spaceru po wybranych częściach wystawy stałej oraz w czasie poczęstunku w restauracji “Warsze” dowiemy się, dlaczego Chanuka trwa osiem dni, skąd wziął się zwyczaj obdarowywania dzieci prezentami oraz co wspólnego z tym świętem mają pączki i placki ziemniaczane. Poznamy również popularne gry i usłyszymy chanukowe piosenki.

  • Oprowadzanie polecamy osobom, które chciałyby poznać tradycję i kulturę żydowską. 
  • Spacer obejmuje galerie “Miasteczko” i “Wyzwania nowoczesności” wystawy stałej “1000 lat historii Żydów polskich”. 
  • Po spacerze zapraszamy grupę na rozmowę z przewodnikiem. Dodatkową atrakcją jest poczęstunek w restauracji “Warsze” w budynku Muzeum POLIN.

Oprowadzania zostały przygotowane specjalnie z myślą o najstarszych zwiedzających, z uwzględnieniem różnych udogodnień (odpowiednia długość wycieczki, ciekawe tematy i niespieszne tempo zwiedzania, możliwość odpoczynku w razie potrzeby, zestawy słuchawkowe umożliwiające dokładne słyszenie przewodnika również z odległości).

Seniorki i seniorzy będą mieli możliwość zapoznania się z multimedialną wystawą Muzeum POLIN. Proponujemy połączenie tradycyjnego zwiedzania z korzystaniem z nowoczesnych stanowisk interaktywnych obecnych na ekspozycji. Przewodnik pokaże, że obcowanie technologiami jest łatwe i przyjemne.

Godziny oprowadzania: godz. 15.00-16.30 (+ 30 minut w sali edukacyjnej, w grudniu w restauracji “Warsze”) 

Czas oprowadzania: 1,5 godziny

Cena biletu z przewodnikiem: 15 zł/osoba w wieku powyżej 60 r.ż. (weryfikacja przysługującej ulgi na podstawie dokumentu ze zdjęciem przy wydawaniu zestawów słuchawkowych). 

Cena spaceru chanukowego jest wyższa i wynosi 30 zł/osoba.
Jest możliwość zakupienia biletu dla osób nieuprawnionych do ulgi w cenach standardowych według cennika muzeum: bilet normalny 40 zł, bilet ulgowy 30 zł.