Dla dzieci

Niedzielne warsztaty rodzinne - online, stacjonarnie, na zewnątrz

Na pierwszym planie ekran apataru/kamery z kadrem filmu. W kadrze kobieta, która opowiada coś do kamery. W tle ta sama kobieta.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Na niedzielnych warsztatach proponujemy aktywności łączące ze sobą elementy zabawy, ruchu, wiedzy i działań twórczych. Zajęcia zaplanowane zostały w formule online (materiały wysyłamy pocztą). Jak tylko to będzie możliwe planujemy zmianę formuły na stacjonarną.

  • niedziele, godz. 11.00-14.00, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja

Być jak Helena Rubinstein - warsztaty rodzinne online

  • 16 maja (niedziela), godz. 11.00
  • wstęp bezpłatny, BRAK MIEJSC

Czy masz w sobie odwagę Heleny Rubinstein ― jednej z pierwszych prawdziwych bizneswoman, która stworzyła imperium kosmetyczne i weszła do wąskiego grona najbogatszych kobiet świata? Udowodniła, że dzięki pracowitości, odwadze i pasji każda kobieta może sięgnąć po sukces. Na warsztatach zaczniemy jak Helena Rubinstein od samodzielnie zaprojektowanego kosmetyku. A może to będzie początek także naszej wyjątkowej kariery?

Materiały na warsztaty będziemy wysyłać do każdej rodziny. W tym celu będziemy kontaktować się mailowo z prośbą o podanie adresu do wysyłki oraz nr telefonu. Informacje o zakresie ochrony danych osobowych zawarte są w  klauzuli informacyjnej >>

Wydarzenie towarzyszące otwarciu Galerii "Dziedzictwo".

Dzień matki: wydarzenia dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością

Warsztaty rodzinne - Mazel Tov! Żydowski ślub krok po kroku - online - wydarzenie dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością

  • 23 maja (niedziela), godz. 18.00
  • wstęp bezpłatny, nie wymaga rezerwacji
  • online na Facebooku oraz na kanale YouTube Muzeum POLIN

Dowiemy się, jak wyglądają przygotowania do ślubu żydowskiego oraz jakie są istotne elementy stroju młodej pary. Przy muzyce tańca weselnego stworzymy orszak weselny i wspólnie zwiedzimy część wystawy stałej, na której zobaczymy oryginalne akcesoria i rekwizyty związane z ceremonią ślubną. Na koniec stworzymy pamiątkowy portret młodej pary, korzystając z różnych form plastycznych.

Spacer sensoryczny po Muranowie dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami - stacjonarnie

  • 23 maja (niedziela), godz. 12.00-15.00
  • wstęp bezpłatny, rezerwacje: [email protected]p

Spacer po Muranowie, w czasie którego poznamy miasto zmysłami: słuchem, wzrokiem, dotykiem.

Podczas spaceru uważnie przyjrzymy się okolicznym ulicom, skwerom, budynkom, poczujemy dłońmi różnorodne faktury, doświadczymy temperatur różnych miejsc. Inaczej niż zazwyczaj, punktem wyjścia do opowieści o Muranowie będzie doświadczenie, a zmysły poprowadzą przez kolejne miejsca spacerowej trasy.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Dzień Dziecka w świecie opowieści i bajek - online i stacjonarnie

Zapraszamy dzieci i dorosłych na coroczne święto – Dzień Dziecka, w tym roku pod hasłem "Tyle opowieści w głowie się pomieści". Ten szczególny dzień, zawsze pełen zagadek, gier i zabaw, obchodzić będziemy zarówno w domach, jak i w przestrzeni miejskiej Muranowa. 

Czerpiąc z barwnej kultury żydowskiej na ten jeden wyjątkowy dzień wykreujemy niezwykły świat opowieści, bajek i snów. Zanurzymy się w niego i pozwolimy poszybować naszej wyobraźni. Narracyjnej opowieści pełnej śpiewu ptaków i szumu drzew towarzyszyć będą zadania i twórcze działania. Będziemy koncertować, zwiedzać wystawy i razem się bawić. Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Całość będzie udostępniona na YouTube Muzeum POLIN na specjalnym wydarzeniu na Facebook "Dzień Dziecka w świecie opowieści i bajek".

Szczegółowy program wydarzenia>>.

Warsztaty artystyczne - sztuka współczesna - stacjonarnie - warsztaty rodzinne dla osób z niepełnosprawnością

Twórczość przede wszystkim pozwala nam wyrazić siebie, opowiadać o swoim szczęściu, ale także smutku i cierpieniu w sposób niedosłowny, symboliczny. Efekt naszych artystycznych działań czasem bywa drugorzędny w porównaniu do pozytywnych emocji, jakich dostarcza sam proces twórczy. Zapraszamy na warsztaty twórcze inspirowane wybranym dziełem Wilhelma Sasnala, którego autorską wystawę możemy oglądać w Muzeum POLIN.

Warsztaty towarzyszą wystawie czasowej Wilhelma Sasnala.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

          

Patroni medialni

       

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl