Dla dzieci
28.01-1.02.2019

Ferie zimowe w Maciusiowym królestwie

półkolonie, ferie zimowe, Muzeum POLIN, 2019
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zastanawiasz się co ciekawego zaproponować swoim dzieciom w czasie nadchodzących ferii zimowych? Chcesz zapewnić im dobrą zabawę w gronie rówieśników, pokazać coś nowego, rozwijać ich zainteresowania? Zaplanuj półkolonie w Muzeum POLIN.


28 stycznia - 1 lutego (poniedziałek - piątek), godz. 8.00-17.00, udział: 650 zł, ZGŁOSZENIA >>

W niewielkiej  grupie, przez 5 dni będziemy podróżować po Maciusiowym królestwie. Punktem wyjścia uczynimy najnowszą wystawę "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości" po czym zbadamy "od kuchni" całe nasze muzeum, przyglądając się barwnym elementom kultury i tradycji żydowskiej.

Hasłem przewodnim będzie dla nas różnorodność -  w grupie, we wspólnocie, w państwie. Zastanowimy się, czy warto się różnić, czy różniąc się od siebie możemy się dogadać i czy w państwie różnorodność jest wartością, o którą trzeba dbać.

W programie naszych spotkań znajdą się: zajęcia na wystawie, warsztaty twórcze, zajęcia ruchowe (z wykorzystaniem interaktywnej maty Funtronic), zabawy muzyczne, wycieczki. 

Kto prowadzi zajęcia:

Kamila Jarosińska - Edukatorka, aktorka, instruktorka teatralna, absolwentka PWSFTviT w Łodzi oraz wydziału aktorskiego izraelskiej szkoły dramatycznej HaDerech. Podczas siedmioletniego pobytu w Izraelu współpracowała m.in z Natalie Portman, Avim Nesherem, Arikiem Lubetzkym i innymi. Pięciokrotna stypendystka, wraz z współzałożonym przez siebie kolektywem „Ilustracja”, Wydziału Konsularnego Ambasady Polskiej w Tel Awiwie na projekty edukacyjno-artystyczne (2015, 2017 i 2018). W Polsce współtworzy spektakle oraz prowadzi warsztaty z różnych technik aktorskich oraz szeroko pojętej kultury żydowskiej i izraelskiej, m.in. w JCC Warszawa, muzeum Historii Żydów Polskich Polin, w Tel Awiwie i innych miejscach. Mówi płynnie po hebrajsku i angielsku.

Anna Dybała-Pacholak (kierowniczka półkolonii), Katarzyna Małek, stażystki.

Ramowy program dnia (pobierz pełny program w PDF >>):

 • 8.00-9.00 Poranny obchód, czyli co słychać w Królestwie - czas wolnych zabaw
 • 9.00-9.30 Nabieramy sił - drugie śniadanie
 • 9.30-12.30 Warsztaty oraz gry i zabawy teatralne
 • 12.30-13.00 Nabieramy sił - obiad
 • 13.00-14.00 Wiedza w praktyce - zajęcia na wystawie
 • 14.00-15.30 Warsztaty twórcze
 • 15.30-16.00 Nabieramy sił - podwieczorek
 • 16.00-17.00 Zasłużony odpoczynek - zabawy, filmy, książki

Podstawowe informacje organizacyjne

 • Data: 28 stycznia – 1 lutego (8.00-17.00, półkolonie)
 • Miejsce: miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN
 • Grupa: maks. 17 dzieci w wieku 5-10 lat
 • Wyżywienie: 3 posiłki z restauracji Besamim
 • Cena: 650 zł/os. (drugie dziecko ze zniżką 10%)
 • Kierowniczka półkolonii: Anna Dybała-Pacholak
 • Zajęcia prowadzić również będą doświadczeni edukatorzy Muzeum POLIN

Do pobrania:

REZERWACJA KROK PO KROKU

 1. Wstępnej rezerwacji należy dokonać mailowo: ukrolamaciusia@polin.pl.
   
 2. Podczas rezerwacji prosimy o podanie: imienia i nazwiska dziecka (dzieci), wieku dziecka, imienia i nazwiska opiekuna, jego numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail z dopiskiem: Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności portalu www.polin.pl, w celu realizacji zamówienia na półkolonie w miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN. 
   
 3. Na podany adres e-mail otrzymają Państwo link do płatności. Po dokonaniu wpłaty następuje ostateczna rezerwacja miejsca.
   
 4. Osoby, które pomyślnie zarezerwują i opłacą wypoczynek, otrzymają potwierdzenie mailowe rezerwacji wraz z dokumentami do uzupełnienia: kartą kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku, zgodą na wykorzystanie wizerunku, regulaminem ferii, formularzem odbioru uczestnika.
   
 5. Uzupełnione i podpisane dokumenty należy dostarczyć do koordynatora miejsca edukacji rodzinnej najpóźniej do dnia rozpoczęcia się wypoczynku.
   
 6. Rezygnacji z wypoczynku można dokonać do 7 dni przed rozpoczęciem się ferii, wówczas zwrócona zostanie wpłata. Po tym terminie wpłata nie podlega zwrotowi.