Przekaż 1,5% podatku

Działalność Muzeum POLIN można wesprzeć, przekazując 1,5% podatku na Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Stowarzyszenie było odpowiedzialne za sfinansowanie oraz realizację procesu tworzenia wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich. Powstanie wystawy było możliwe dzięki wsparciu darczyńców z całego świata. Poznaj Donatorów kampanii założycielskiej i DOŁĄCZ do nich!

Jak przekazać 1,5% podatku?

  1. W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego proszę wpisać nazwę: STOWARZYSZENIE ŻYDOWSKI INSTYTUT HISTORYCZNY W POLSCE
  2. Następnie proszę podać numer KRS: 0000020904.
  3. Ostatni krok to wpisanie kwoty, którą chcą Państwo przekazać na rzecz Stowarzyszenia. Kwota nie może przekraczać 1,5% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego.

Oficjalna wyszukiwarka organizacji pożytku publicznego >>

 

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, jeden z założycieli Muzeum POLIN (obok Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta st. Warszawy), od czasu wielkiego otwarcia wspiera działalność programową instytucji, pozyskując darczyńców z Polski i świata, którzy podzielają i doceniają misję Muzeum.

Właśnie dzięki ich wsparciu w 2022 roku Stowarzyszenie mogło wspomóc wiele wspaniałych programów Muzeum: kolekcję, poprzez program "Zaopiekuj się kolekcją", wystawę czasową i online "Od kuchni", Nagrodę POLIN, publikacje i programy naukowe, a także wiele innych, w tym programy dla Ukrainy.

Stowarzyszenie prowadzi również Program Grantowy, w ramach którego pomaga lokalnym aktywistom w ich codziennych działaniach. Przez ostatnie dziesięć lat Stowarzyszenie wsparło m.in.: Dariusza Popielę z Nowego Sącza, Marka Chmielewskiego z Orli, Urszulę Antosz-Rekucką z Mszany Dolnej i wielu innych wspaniałych ludzi, którzy na co dzień dbają o pamięć o polskich Żydach.