Muzeum
17.07.2023

Trzy wyróżnienia dla Muzeum POLIN w XVII edycji konkursu "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – WIERZBA"

Statuetki nagród stoją na niebiesko podświetlonym blacie w trzech rzędach. Statuetki są mosiężne, prostokątne, w prostokącie wycięty jest kształt wierzby.
fot. UMWM

W tegorocznej XVII edycji konkursu "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – WIERZBA" muzeum zdobyło aż trzy wyróżnienia. Doceniono naszą wystawę, projekt edukacyjny oraz plakat muzealny.

 • W kategorii „Wystawa” organizowana przez większe muzea otrzymaliśmy wyróżnienie za wystawę „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”
  Wystawę prezentowaliśmy pomiędzy 11 marca a 12 grudnia 2022 r. Przybliżała ona żydowską kulturę w różnych zakątkach świata, pokazując charakterystyczne potrawy, ich sposób przyrządzania, pochodzenie i znaczenie.
  Więcej o wystawie >>
   
 • W kategorii „Projekt otwarty” otrzymaliśmy wyróżnienie za „Wydarzenia wokół dziedzictwa polskiego, żydowskiego i ukraińskiego włączające osoby z Ukrainy”
  Więcej informacji o projekcie >>
   
 • W kategorii „Plakat muzealny” otrzymaliśmy wyróżnienie za „TISZ Festiwal Żydowskiego Jedzenia – plakat V edycji” – autorstwa Aleksandry Jasionowskiej
  Więcej informacji o festiwalu >> 

Dziękujemy za wyróżnienia dla naszych projektów oraz gratulujemy zwycięzcom i pozostałym wyróżnionym.

Konkurs "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – WIERZBA" ma na celu pobudzenie pracy muzeów poprzez wyłonienie najlepszych placówek muzealnych i wyróżnienie oraz nagrodzenie najciekawszych zdarzeń przez nie opracowanych i realizowanych, promocję muzeów i województwa mazowieckiego. W konkursie mogły wziąć udział muzea, których siedziba znajduje się na terenie województwa mazowieckiego. Więcej o konkursie >>

Projekt „Wydarzenia wokół dziedzictwa polskiego, żydowskiego i ukraińskiego włączające osoby z Ukrainy” został realizowany w ramach projektu "Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe", finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl