Na obrazie widzimy napis "zoom na kuchnie żydowską Ale cymes!" w tle wykadrowany stół z produktami spożywczymi np. warzywa, owoce, chałka.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Tematyczne webinary

W ramach organizowanych konferencji, szkoleń czy innych wydarzeń w on-line warto zaproponować uczestnikom dodatkowe atrakcje w postaci programu towarzyszącego.

Gdy wydarzenia odbywały się na żywo proponowaliście swoim gościom różne dodatkowe atrakcje: zwiedzanie, gry miejskie, wspólne kolacje i inne elementy integrujące, poprawiające komunikację i budujące więzi interpersonalne.

Zaproponuj uczestnikom wydarzenia, które organizujesz dedykowany dla nich warsztat całkowicie online.

Przygotowaliśmy trzy propozycje tematyczne:

 • Zoom na kuchnię żydowską "Ale cymes!"

  Jeśli fascynujesz się historią kulinariów i lubisz poznawać nowe smaki, to zapraszamy do wirtualnej podróży w przeszłość żydowskich specjałów. W trakcie spotkania kulinarnego online odkryjemy tajniki przedwojennych i współczesnych potraw żydowskich. Dowiemy się, dlaczego bajgle zyskały popularność na całym świecie, jakie znaczenie ma chałka dla Żydów i w czym tkwi sekret dobrego hummusu.
   
 • Zoom na trudne tematy "Polacy – Żydzi: historia (nie)porozumienia"

  Jak głęboko tkwi w nas historia? Czy można prześledzić mit aż do samego jego początku? Co możemy zrobić dziś, by lepiej się rozumieć i darzyć wzajemnym szacunkiem? Wirtualnie przeniesiemy się do Muzeum POLIN, gdzie poznamy przykłady takich mitów. Przypomnimy polsko-żydowski Kraków i Sandomierz, podyskutujemy o skojarzeniach z przeszłości oraz o tym, co dzieje się dziś, na ulicach i w mediach.
   
 • Zoom na żydowską codzienność "Przez dziurkę od klucza"

  Wspólnie udamy się na wirtualny spacer po fragmentach wystawy stałej Muzeum POLIN. Jak przez dziurkę od klucza zajrzymy do religijnego żydowskiego domu, gdzie poznamy codzienność żydowskich rodzin oraz dowiemy się, jak obchodzą ważne uroczystości. Sprawdzimy, jak wygląda wchodzenie żydowskich chłopców i dziewcząt w role, które przyjdzie im pełnić w dorosłym życiu.

Każdy webinar trwa godzinę i jest prowadzony w języku polskim na platformie Zoom dla grupy liczącej maksymalnie 25 osób.