Edukacja

Wirtualne spotkania z przewodnikiem

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na zajęcia online, dzięki którym za pośrednictwem komputera możecie znaleźć się w jednym z najciekawszych muzeów Warszawy.

Wirtualne spotkania z przewodnikiem poświęcone są wybranym tematom z bogatej historii i kultury polskich Żydów, przybliżonej dzięki fragmentom naszych wystaw. To szansa dla uczniów i uczennic na zdobycie wiedzy, ale także na kontakt z instytucją kultury, do której wyjście całą klasą jest nadal utrudnione. Podczas zajęć oglądamy nagrania z wystawy, angażujemy uczniów i uczennice w dyskusje, zachęcamy do stawiania pytań i patrzenia na historię w nieszablonowy sposób.

Szkoły podstawowe (klasy 4-6) >>

Szkoły podstawowe (klasy 7-8) >>

Szkoły ponadpodstawowe >>

Informacje organizacyjne

Dla kogo?
Dla klasy (maksymalnie 30-osobowej), która chce zwiedzić naszą wystawę, ale nie może do nas przyjechać. Zajęcia mogą się odbyć zarówno w ramach lekcji realizowanej w szkolnej sali, jaki i dla uczniów przebywających w domu.

Kiedy?
Od poniedziałku  do piątku, w godzinach 9.00 -15.00.

Czas zajęć
60 minut (15 min. czas techniczny + 45 min. zajęć).

Jak zarezerwować warsztaty dla klasy?
Zajęcia online dla klasy może zamówić nauczyciel lub nauczycielka, wysyłając wiadomość na adres [email protected].
W mailu bardzo prosimy o zawarcie poniższych informacji:

  • preferowane terminy zajęć
  • temat zajęć
  • nazwa i adres szkoły
  • która to klasa / wiek uczestników
  • liczba uczniów i opiekunów
  • kontakt do opiekuna grupy (imię, nazwisko, telefon, adres e-mailowy)
  • dodatkowe informacje o grupie (np. osoby z niepełnosprawnościami, profil, etc.).

Rezerwacji należy dokonać nie później niż na 7 dni przed planowanym terminem zajęć. Staramy się realizować także zamówienia złożone po tym terminie, zależy to jednak od dostępności osób prowadzących.

Zajęcia online - jak to wygląda?

Na 5 dni przed spotkaniem wysyłamy do osoby dokonującej rezerwacji link do utworzonego na platformie Zoom spotkania z prośbą o przekazanie go swojej klasie. Najpóźniej na 1 dzień  przed zajęciami osoba prowadząca kontaktuje się z opiekunem/opiekunką grupy, aby upewnić się, że link dotarł, zapytać o oczekiwania i wyjaśnić ewentualne wątpliwości dotyczące zajęć.

W dniu spotkania, o określonej godzinie uczniowie, opiekunowie oraz prowadzący/prowadząca zajęcia klikają w link przekierowujący na stronę Zoom i wszyscy spotykają się na warsztatach online, widząc się oraz słysząc – na rzutniku w klasie, w grupach uczniów w sali komputerowej bądź indywidualnie na domowych komputerach.

Zapoznaj się z regulaminem zajęć online >>

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl