
Biblioteka
Biblioteka Muzeum POLIN gromadzi publikacje na temat historii, kultury, religii i dziedzictwa Żydów na historycznych ziemiach polskich i innych krajów diaspory i Izraela, jak również z zakresu muzealnictwa.
Kolekcjonuje przede wszystkim współczesne publikacje i periodyki naukowe i popularnonaukowe, pozyskuje także starodruki, zbiory audiowizualne, elektroniczne i multimedialne. Księgozbiór liczy 15 000 woluminów w ponad 30 językach.
Część księgozbioru biblioteki znajduje się w wolnym dostępie. W Centrum Informacji Historycznej oraz Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" można korzystać z uporządkowanych tematycznie publikacji.
Wszystkie zbiory biblioteczne można przeszukiwać za pomocą katalogu online.
PRZEJDŹ DO KATALOGU BIBLIOTECZNEGO >>
Materiały biblioteczne z magazynu zamawia się w Centrum Informacji Historycznej.
Godziny otwarcia Centrum Informacji Historycznej >>
Zachęcamy do korzystania z księgozbioru Centrum Informacji Historycznej zawierającego ponad 2600 woluminów, uporządkowanych według następujących działów tematycznych.
- Atlasy,
- Bibliografie,
- Biografie,
- Encyklopedie,
- Genealogia,
- Historia regionalna,
- Historia Żydów,
- Izrael,
- Judaizm,
- Mapy i plany miast,
- Pamiętniki,
- Słowniki,
- Słowniki językowe,
- Sztuka,
- Warszawa,
- Zagłada Żydów,
- Źródła.
Księgozbiór Miejsca edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" zawiera ponad 500 książek i filmów m.in. Janusza Korczaka, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Stanisława Wygodzkiego, Themersonów ze wspaniałymi ilustracjami Franciszki Themerson, jak również pięknie wydane publikacje izraelskich, szwedzkich i francuskich autorek i autorów w języku polskim, angielskim i hebrajskim. W królestwie Maciusia możecie obejrzeć fantastyczne polskie i zagraniczne filmy o przygodzie i przyjaźni. Księgozbiór podzieliliśmy na poniższe działy tematyczne:
- Bajki i opowieści,
- Edukacja obywatelska,
- Filmy,
- Izrael,
- Janusz Korczak,
- Języki żydowskie,
- Materiały edukacyjne,
- Święta żydowskie,
- II wojna światowa.
Godziny otwarcia Miejsca edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" >>
Osoby zainteresowane przekazaniem darowizny na rzecz Biblioteki Muzeum POLIN zapraszamy do Centrum Informacji Historycznej po wcześniejszym kontakcie.
Aleksandra Mazurkiewicz-Kopyść, [email protected], tel.: (+48) 22 471 03 49.
Biblioteka Muzeum POLIN otrzymuje bezpłatnie magazyn "Chidusz" dzięki pitax.pl.