Z lewej strony zdjęcia dziecko, które siedzi na kanapie. W ręku trzyma audioprzewodnik, na uszach ma słuchawki. Patrzy na wystawę w Muzeum POLIN
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich
Muzeum

Informacje dla osób z niepełnosprawnością wzroku

 1. Na wszystkich poręczach schodów zamontowane są nakładki brajlowskie z informacją o kierunku prowadzenia schodów.

 2. W pobliżu toalet dla osób z niepełnosprawnościami (po prawej stronie drzwi) znajdują się plany dotykowe z rozkładem urządzeń znajdujących się w toalecie.

 3. Audiodeskryptywny opis budynku Muzeum POLIN >>

 4. Audiodeskrypcje wystawy stałej i obecnej wystawy czasowej są wgrane na audioprzewodniki dostępne w kasach Muzeum. Ścieżka zwiedzania wystawy stałej z audiodeskrypcją trwa 150 minut.
  Audiodeskrypcje budynku muzeum, wystawy stałej i czasowej znajdują się na kolejnej podstronie >>
   
 5. Zobacz nasze filmy z audiodeskrypcją >>
   
 6. Tyflografiki wybranych obiektów wystawy stałej wraz z opisami w alfabecie Braille’a znajdują się w Centrum Informacji Historycznej, obok sklepu muzealnego.
  Opisy tyflografik do pobrania >>
   
 7. Tyflografiki wybranych obiektów wystawy czasowej wraz z opisami w alfabecie Braille’a i druku powiększonym znajdują się w kasetce przy wejściu na tę wystawę.
   
 8. Model budynku muzeum z podpisami w piśmie brajla znajduje się na wystawie stałej na poziomie -2. Nasi informatorzy pomogą zapoznać się z modelem.
   
 9. Na jednym stanowisku komputerowym w Centrum Informacji Historycznej zainstalowany jest w czytnik ekranu NVDA – program, który dzięki wbudowanej obsłudze syntezy mowy oraz brajla, pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym korzystać z komputera.
   
 10. Wszyscy pracownicy muzeum dysponują specjalnymi ramkami, które ułatwiają złożenie podpisu na dokumentach.
   
 11. Osobom słabowidzącym oferujemy lupy do oglądania eksponatów w mocnym przybliżeniu, lupy dostępne są w kasach.
   
 12. Zapraszamy na wydarzenia: sprawdź, co przygotowaliśmy w najbliższym czasie dla osób z niepełnosprawnościami wzroku >>