W sali stoi 8 osób, tworzą półokrąg. Część ma białe laski. Mężczyzna drugi od prawej ma uniesioną dłoń i wskazuje innym osobom coś w przestrzeni, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich
Muzeum dostępne
Informacje o udogodnieniach i ofercie Muzeum dla osób z niepełnosprawnościami.
Osoby z niepełnosprawnościami są uprawnione do zakupu ulgowego biletu na wystawy, asystent osoby z niepełnosprawnością jest zwolniony z opłaty za bilet. Oferujemy bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem dla grup osób z niepełnosprawnościami >>
Jeśli potrzebujesz dodatkowych udogodnień, możesz uzyskać informacje od pracowników muzeum lub skontaktować się z nami przed wizytą.
Osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z pomocy asystenta, który pomoże w dostaniu się do muzeum oraz w trakcie zwiedzania wystaw lub udziału w wydarzeniu. Osoby, które chcą skorzystać z asystenta, prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub sms na tydzień przed planowanym terminem wizyty.
Więcej informacji udziela koordynatorka ds. dostępności
Wioleta Jóźwiak
e-mail: [email protected]
tel.: 600 472 828 (kontakt dla osób z niepełnosprawnościami)
od poniedziałku do piątku, w godz. 8.30 - 15.30
Zapraszamy do dołączenia do grupy POLIN Muzeum Dostępne na Facebooku.
Informacje dla osób z niepełnosprawnością ruchową >>
- Nawierzchnia wokół budynku wykonana jest z kamiennej kostki, która może sprawiać trudność w dojściu do budynku osobom poruszającym się na wózkach oraz za pomocą kul i balkoników.
- Na parkingu od strony ulicy Anielewicza wyznaczone są 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Aby skorzystać z miejsca parkingowego, należy podjechać samochodem do szlabanu, wezwać ochronę przyciskiem lub poczekać na pracownika ochrony, który sprawdzi, czy osoba posiada uprawnienia do parkowania na miejscu dla osób z niepełnosprawnościami.
- Po wejściu do budynku od strony ulicy Zamenhoffa (wejście główne) należy pokonać pochylnię o długości 18 metrów i nachyleniu 8 stopni. Pochylnia nie jest wyposażona w poręcze, nie ma spocznika. Asystę w pokonaniu przejścia mogą zapewnić pracownicy ochrony budynku.
- Wózki dla osób dorosłych (4 sztuki) są dostępne przy kasach oraz przy stanowisku ochrony przy wejściu głównym. Wózki są dostępne bezpłatnie, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.
Informacje dla osób z niepełnosprawnością wzroku >>
- Audiodeskrypcje wystawy stałej i obecnej wystawy czasowej są wgrane na audioprzewodniki dostępne w kasach Muzeum. Ścieżka zwiedzania wystawy stałej z audiodeskrypcją trwa 150 minut.
Audiodeskrypcje budynku muzeum, wystawy stałej i czasowej znajdują się na kolejnej podstronie (kliknij w link) >>
- Tyflografiki wybranych obiektów wystawy stałej wraz z opisami w alfabecie Braille’a znajdują się w Centrum Informacji Historycznej, obok sklepu muzealnego.
Opisy tyflografik można pobrać pod tym linkiem >>
- Tyflografiki wybranych obiektów wystawy czasowej wraz z opisami w alfabecie Braille’a i druku powiększonym znajdują się w kasetce przy wejściu na tę wystawę.
- Model budynku muzeum z podpisami w piśmie brajla znajduje się na wystawie stałej na poziomie -2. Nasi informatorzy pomogą zapoznać się z modelem.
- Na jednym stanowisku komputerowym w Centrum Informacji Historycznej zainstalowany jest w czytnik ekranu NVDA – program, który dzięki wbudowanej obsłudze syntezy mowy oraz brajla, pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym korzystać z komputera.
- Wszyscy pracownicy muzeum dysponują specjalnymi ramkami, które ułatwiają złożenie podpisu na dokumentach.
- Osobom słabowidzącym oferujemy lupy do oglądania eksponatów w mocnym przybliżeniu, lupy dostępne są w kasach.
- Zapraszamy na wydarzenia: sprawdź, co przygotowaliśmy w najbliższym czasie dla osób z niepełnosprawnościami wzroku >>
Informacje dla osób z niepełnosprawnością słuchu >>
Informacje dla osób o indywidualnych potrzebach edukacyjnych >>
Informacje dla osób ze spektrum autyzmu >>
- W kasach (4 sztuki), Miejscu Edukacji Rodzinnej (3 sztuki) oraz Centrum Edukacyjnym (3 sztuki) dostępne są słuchawki wyciszające. Słuchawki są dostępne bezpłatnie, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.
- Przygotowaliśmy „Przed-przewodnik”, który przybliża przebieg wizyty w muzeum, pokazuje czego można się spodziewać w trakcie odwiedzin w Muzeum POLIN.
Przed-przewodnik zacznie się pobierać po kliknięciu w ten podlinkowany tekst >>
Przed wizytą można również obejrzeć wirtualny spacer po wystawie stałej, który pozwala zapoznać się wcześniej z przestrzenią wystawy. Obejrzyj wirtualny spacer >>
- Pobierz przewodnik po wystawie "Tu Muranów" w tekście łatwym do czytania i rozumienia. Kliknij i POBIERZ >>
- Na poziomie -1 znajduje się pokój wyciszenia. Pomieszczenie izoluje od hałasu i obecności innych osób. Zapytaj obsługę muzeum jak dotrzeć do pokoju wyciszenia.
- Zazwyczaj najmniejszy ruch w muzeum jest w piątki i niedziele po godzinie 15:00. W czwartki wejście na wystawy jest bezpłatne. W tym dniu jest też znacznie większy ruch, może być tłoczniej i głośniej niż w pozostałe dni.
Informacja o udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnościami w Polskim Języku Migowym >>