Akcja Żonkile 2024 – wolontariat indywidualny

Jeśli chcesz wesprzeć nas podczas tegorocznej akcji Żonkile (upamiętniającej wybuch powstania w getcie warszawskim), zapoznaj się z poniższymi informacjami i uzupełnij formularz zgłoszeniowy (dostępny niżej).

Uwaga: kwestionariusz jest aktywny w dniach: 10 stycznia – 12 lutego 2024.

Podstawowe informacje
 1. Do udziału w wolontariacie zapraszamy osoby, które ukończyły 18 lat*.
 2. Akcja Żonkile odbywa się 19 kwietnia – w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym roku będzie to piątek.
 3. Twoim zadaniem będzie rozdawanie przechodniom na ulicach Warszawy papierowych kwiatów (podczas 2- lub 4-godzinnego dyżuru) oraz informowanie, że tego dnia obchodzimy rocznicę powstania, którego symbolem jest wręczany żonkil.
 4. Akcja poprzedzona będzie spotkaniami pogłębiającymi wiedzę na temat powstania    w getcie oraz warsztatami, których celem będzie zwiększenie Waszej pewności siebie i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, które mogą przytrafić Wam się na ulicy. Część spotkań będzie obowiązkowa.
 5. Na początku kwietnia zorganizujemy odprawę w muzeum, podczas której poznasz najważniejsze zasady bezpieczeństwa w czasie dyżuru, odbierzesz torbę z żonkilami i będziesz mógł/mogła zadać ostatnie pytania organizacyjne.
 6. 8 godzin – to minimalna liczba godzin, którą spędzisz, biorąc udział w podstawowych aktywnościach w ramach wolontariatu w okresie styczeń-kwiecień. Ponadto, przewidujemy dodatkowe ciekawe warsztaty i spacery dla chętnych.
 7. Główną formą naszego kontaktu będzie e-mail ([email protected]).

  Prosimy, podaj w formularzu adres, który sprawdzasz regularnie oraz zwróć uwagę, czy nie ma w nim żadnych literówek.
 8. O szczegółach wolontariatu opowiemy Ci podczas spotkania informacyjnego online (na platformie ZOOM) w wybranym w formularzu terminie.

  * Akcja Żonkile to nie tylko inicjatywa, której celem jest przywracanie pamięci o powstaniu o getcie warszawskim. To także szansa na tworzenie wspólnoty opartej na wzajemnym szacunku i tolerancji. Kluczową kwestią jest dla nas troska o uczestników i uczestniczki akcji. W tym roku podjęliśmy decyzję o zaproszeniu do udziału w wolontariacie indywidualnym wyłącznie osób pełnoletnich. Młodszych zaś uczestników zachęcamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanej oferty szkolnej. Skupimy się na integracyjnym walorze tego doświadczenia angażując całą szkolną społeczność – uczniów i nauczycieli. Szczegóły oferty szkolnej przedstawimy w lutym.

  Pragniemy, by udział w akcji Żonkile był dla Was budującym doświadczeniem, a każdą i każdego z Was wesprzemy, jak co roku, organizacyjnie i merytorycznie.
Dane personalne
Pytania
Skąd dowiedziałeś/aś się o rekrutacji do akcji Żonkile?
Zgody w zakresie ochrony danych osobowych
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Muzeum POLIN moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu w celu realizacji procesu rekrutacji do wolontariatu akcji Żonkile.
Potwierdzam, że zapoznałam/em się z klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych.
Wyrażam zgodę na nieograniczone czasowo, nieodpłatne, utrwalanie i rozpowszechnianie przez Muzeum POLIN mojego wizerunku, utrwalonego podczas wydarzeń organizowanych w ramach akcji Żonkile (nieograniczone czasowo i nieodpłatne) w celu publikacji zdjęć i/lub realizacji filmu w materiałach promujących akcję Żonkile.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie za pośrednictwem poczty e-mail informacji marketingowych wysyłanych przez Muzeum POLIN (np. newsletterów, ankiet).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Muzeum POLIN moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu w celach niezbędnych do realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych do wolontariatu, organizowanych przez Muzeum POLIN, na przestrzeni kolejnych 12 miesięcy (licząc od dnia zakończenia procesu rekrutacyjnego, w którym jest wyrażana zgoda).
Zgody można w każdej chwili wycofać w sposób opisany w klauzuli informacyjnej.

Załączniki:

 1. Zasady zarządzania danymi – klauzula informacyjna [PDF]