Edukacja

Zajęcia online dla szkół

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych zajęć online, dzięki którym za pośrednictwem komputera możecie znaleźć się w jednym z najciekawszych muzeów Warszawy. Zajęcia prowadzimy zarówno metodami warsztatowymi, jak i w formie spotkań z przewodnikami na wystawach Muzeum.

Już ponad 2 500  szkół z całej Polski skorzystało z oferty zajęć online Muzeum POLIN. Uczestnicy zajęć w ankietach najwyżej ocenili: przygotowanie prowadzących i ich dobry kontakt z grupą, wysokiej jakości materiały i możliwość zwiedzenia Muzeum bez wychodzenia z domu, angażowanie uczniów do aktywnego udziału w spotkaniach.

W nowym semestrze szkolnym 2022/2023 przygotowaliśmy ofertę kilkunastu tematów zajęć online dla szkół podstawowych (włącznie z zerówką) i ponadpodstawowych. Opowiadamy o historii, ale także o kulturze, tradycji i pięknie różnorodności. 

To szansa dla dzieci i młodzieży na uzupełnienie wiedzy, ale także na kontakt ze specjalistami z instytucji kultury. Zajęcia prowadzą  doświadczeni edukatorzy i edukatorki Muzeum POLIN, którzy potrafią stworzyć dobrą atmosferę i zaangażowanie również na spotkaniach wirtualnych!

Nasze zajęcia to nie są zwykłe wykłady, które można oglądać na ekranie komputera. Stawiamy w nich na interakcje, zadawanie pytań i relacje oraz ćwiczenie kreatywnego myślenia. Na zajęciach wykorzystujemy nowe technologie. Oglądamy wspólnie fragmenty filmów i słuchamy podcastów, rozwiązujemy quizy, dyskutujemy.

Warsztaty online organizowane są dla całych klas (wówczas potrzebny jest w klasie komputer z dostępem do internetu, kamerą i głośnikami i rzutnik) lub/ i uczniów przebywających w domu i pracujących na własnych komputerach.

Zajęcia prowadzimy codziennie od poniedziałku do piątku, a godzinę rozpoczęcia spotkania uzgadniamy indywidualnie z grupą.

O możliwości skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć decyduje kolejność zgłoszeń.
 

Informacje organizacyjne

Dla kogo?

Na zajęcia zapraszamy całe klasy. Uczniowie i uczennice mogą pracować wspólnie w klasie, bądź na swoich komputerach w domach. Do pełnego przeprowadzenia zajęć w klasie potrzebne będą: dobre połączenie z Internetem, komputer, rzutnik, kamera i głośniki.

Kiedy?

Zajęcia organizujemy codziennie od poniedziałku do piątku. Czas rozpoczęcia zajęć dostosowujemy do potrzeb klasy.

Czas zajęć

45 min. (do 60 min. z wliczonym czasem technicznym).

Jak zarezerwować warsztaty dla klasy?

Zajęcia online dla klasy może zamówić nauczyciel lub nauczycielka, wysyłając wiadomość na adres [email protected] lub [email protected].

 

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl