Edukacja
Muzeum POLIN online

Bezpłatne warsztaty edukacyjne

Dziecko siedzi przed laptopem i wykonuje jakieś zadanie online
fot. iWitness USC Shoah Foundation

Zapraszamy szkoły na bezpłatne warsztaty edukacyjne Muzeum POLIN online. To prosty sposób na udział w zajęciach bez wychodzenia z domu.

Nie możecie wyjechać z uczniami i uczennicami na czerwcowe wycieczki szkolne? Przyjedziemy do Was. Odwiedźcie Muzeum POLIN wirtualnie. Zapraszamy na warsztaty edukacyjne dla uczniów i uczennic, które organizujemy codziennie do 19 czerwca. Są wolne miejsca!

W związku z decyzją o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury Muzeum POLIN jest zamknięte do odwołania. Naszą działalność edukacyjną, w tym warsztaty edukacyjne dla szkół, przenosimy do przestrzeni wirtualnej!

Zobacz pełne informacje organizacyjne >>

Materiały dla mediów >>

 

Tematy warsztatów dla poszczególnych grup wiekowych

 

Co robimy podczas zajęć online?

To krótkie, intensywne spotkania online, angażujące uczestników w różnorodne działania. Wspólnie zajmiemy się takimi tematami, jak: kultura żydowska, powstanie w getcie warszawskim (Akcja Żonkile już wkrótce!) i różnorodność (jak chronić ją w wirtualnym świecie?). Nasze warsztaty online to szansa dla uczniów i uczennic na uzupełnienie nauki, ale także na kontakt z kulturą i ze sobą nawzajem. Prowadzone są przez doświadczonych edukatorów i edukatorki Muzeum POLIN, którzy potrafią stworzyć dobrą atmosferę i zaangażowanie również na spotkaniach wirtualnych!

Nasze zajęcia to niezwykłe wykłady, które można oglądać na ekranie komputera. Stawiamy w nich na interakcje, zadawanie pytań i relacje. Wykorzystujemy różne możliwości, jakie dają nowe technologie. Oglądamy wspólnie fragmenty filmów, odsłuchujemy nagrania, rozwiązujemy zagadki i quizy, przyglądamy się obiektom historycznym, wspólnie odkrywając ich znaczenie. Zajęcia zostały dostosowane do potrzeb i możliwości uczniów i uczennic w różnym wieku.

Dla kogo?
Na warsztaty zapraszamy całe klasy. Spotykamy się w grupie w świecie wirtualnym. 

Kiedy?
Zajęcia organizujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00-10.45 lub 12.00-12.45 trwają 45-60 minut)

Jak zarezerwować warsztaty dla klasy?
Warsztaty edukacyjne dla klasy może zamówić nauczyciel lub nauczycielka, wysyłając wiadomość na adres edukacja@polin.pl.
W mailu bardzo prosimy o zawarcie poniższych informacji:

  • Preferowana data zajęć online
  • Godzina (10:000 lub 12:00)
  • Temat warsztatów (wybrany z oferty poniżej),
  • Nazwa i adres szkoły,
  • Która to klasa / wiek dzieci,
  • Liczba uczniów i opiekunów,
  • Kontakt do opiekuna grupy (imię, nazwisko, telefon, adres e- mailowy)
  • WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE
  • można zamówić max. 3 warsztaty dla jednej szkoły

Jak to działa?
W skrócie wygląda to tak: po przyjęciu rezerwacji wysyłamy do nauczyciela, nauczycielki potwierdzenie zamówionego warsztatu wraz z linkiem do utworzonego na platformie ZOOM spotkania. Nauczyciel/ nauczycielka przekazuje link do platformy swojej klasie np. za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub e-mailem. Uczniowie i uczennice klikają o danej godzinie w link przekierowujący na stronę ZOOM (na komórce będzie to aplikacja ZOOM, darmowa do pobrania) i wszyscy zbieramy się na warsztatach online, widząc się i słysząc.


W sklepie online znajdą Państwo publikacja dla młodszych i starszych dzieci >>


Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej