Edukacja

Nowa oferta edukacyjna 2022/2023

Troje uczniów stoi przy ekranie multimedialnym na wystawie stałej Muzeum POLIN. Rozwiązują zadanie w karcie pracy na warsztatach edukacyjnych
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Przyjdźcie ze swoją klasą do naszego muzeum! Przygotowaliśmy dla Was wiele propozycji: zwiedzanie wystawy z przewodnikiem, warsztaty i spacery po Warszawie. Odkrywajcie z nami unikatowe zbiory, multimedia i rekonstrukcje, ukazujące 1000 lat historii polskich Żydów.

Ostatni rok to czas dużych wyzwań związanych z pandemią i wojną w Ukrainie. Chcemy, żeby nasze zajęcia były dla dzieci wzmacniającym doświadczeniem pracy grupowej, która pomoże im się zintegrować również z nowymi kolegami i koleżankami z Ukrainy.

Nowe sytuacje na świecie to również okazje do rozmowy na ważne tematy. Dlatego przygotowaliśmy specjalne warsztaty, na których do takich rozmów zapraszamy: dla młodszych dzieci będą to zajęcia "Oswajamy lęki. Rozmowy o wojnie z najmłodszymi", dla starszej młodzieży – "Uchodźca, czyli kto?". Stworzyliśmy też nową ścieżkę oprowadzania po wystawie stałej "Marzenia o wolności", podczas której chcemy rozmawiać z młodzieżą o demokracji, praworządności i prawach mniejszości z wykorzystaniem treści zawartych na naszej wystawie stałej.

Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych. W specjalnie dostosowanym do ich potrzeb Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" organizujemy warsztaty dla przedszkolaków, na których historię i otaczający nas różnorodny świat poznamy wieloma zmysłami. 

Dla tych grup uczniów i uczennic, które nie mogą z różnych powodów do nas przyjechać, mamy sprawdzoną i bardzo wysoko ocenianą ofertę bezpłatnych zajęć edukacyjnych online, które realizujemy za pośrednictwem platformy ZOOM.