Wystawy
lipiec - sierpień 2021

"Wilhelm Sasnal: Taki pejzaż": program wydarzeń wakacyjnych

Sprawdź, co przygotowaliśmy na lipiec i sierpień w ramach wydarzeń towarzyszących nowej wystawie czasowej "Wilhelm Sasnal: Taki pejzaż".

Podczas letnich miesięcy proponujemy przyjrzenie się wystawie "Taki pejzaż" z różnych perspektyw: spacery po ekspozycji poprowadzą zaproszeni goście i jej twórcy. Letni sezon rozpoczną występy Chóru POLIN, który działa przy POLIN od 2014 roku. 

W 80. rocznicę pogromu w Jedwabnem, 10 lipca, pokażemy film Anki i Wilhelma Sasnali "Z daleka widok jest piękny". Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem Anki Sasnal i Jakuba Banasiaka. 

Dzień później w dyskusji online "Lato pogromów 1941. Historia, pamięć, rozrachunek" uczestniczy i uczestniczki zastanowią się nad charakterystyką pogromów z 1941 r. oraz nad tym, jak współczesne społeczeństwa tych krajów pamiętają oraz dokonują rozrachunku z tymi wydarzeniami.

W Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów obędzie się online autorskie oprowadzanie po wystawie czasowej przygotowane przez dr Krzysztofa Gila. 

Poznajcie szczegółowy kalendarz: 

LIPIEC

SIERPIEŃ


Bezpłatny program do wystawy jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl