Ogłoszenie
09.10.2020

Oferta pracy: Archiwista/ka

zdjęcie ilustracyjne = okno
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich poszukuje do zespołu osoby na stanowisko:

Archiwista/ka

Miejsce pracy: Warszawa
Nr referencyjny: ADM/AR

Opis stanowiska Archiwista/ka

Podstawowe obowiązki:

  • prowadzenie archiwum zakładowego, w tym m.in.:
    • przejmowanie dokumentacji z komórek organizacyjnych,
    • dbanie o właściwe przechowywanie i zabezpieczanie dokumentacji,
    • porządkowanie i udostępnianie pracownikom przechowywanej dokumentacji,
    • przeprowadzanie procedury brakowania dokumentacji niearchiwalnej;
  • koordynacja czynności kancelaryjnych, w tym m.in.:
    • bieżący nadzór nad przestrzeganiem i prawidłowym wykonywaniem czynności kancelaryjnych,
    • doradzanie pracownikom w zakresie właściwego postępowania z dokumentacją;
  • szkolenie pracowników i współpracowników w zakresie znajomości przepisów kancelaryjno-archiwalnych;
  • bieżąca aktualizacja wewnętrznych przepisów dot. archiwizacji i czynności kancelaryjnych oraz przeprowadzanie procedur akceptacji tych przepisów przez Archiwum Państwowe;
  • konsultacje w sprawie zgodności systemu elektronicznego obiegu dokumentów z instrukcją kancelaryjno-archiwalną obowiązującą w Muzeum.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe o kierunku archiwistyka lub historia ze specjalnością archiwistyka lub studium o kierunku archiwistyka lub ukończony kurs archiwalny 2 stopnia;
  • minimum roczne doświadczenie w zakresie prowadzenia archiwum zakładowego w instytucji publicznej lub pracy w archiwum;
  • bardzo dobra znajomość obowiązujących przepisów prawa dot. instrukcji kancelaryjnej, narodowego zasobu archiwalnego i archiwów, klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji, przekazywania materiałów do archiwów państwowych i brakowania dokumentacji niearchiwalnej;
  • dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności programu Excel;
  • umiejętność planowania i organizowania pracy;
  • samodzielność, dokładność i skrupulatność;
  • umiejętność dobrej komunikacji i współpracy z innymi pracownikami;
  • wysoka kultura osobista.

  • doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia archiwum zakładowego w instytucji kultury;
  • umiejętność prowadzenia szkoleń wewnętrznych.

Oferujemy:

  • umowę o pracę w wymiarze 1/2 etatu;
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole;
  • możliwość rozwoju zawodowego.

CV prosimy przesyłać na adres: [email protected] do dnia 22.10.2020. W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny ogłoszenia: ADM/AR

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi na podstawie przesłanych aplikacji kandydatkami/kandydatami.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości. Zgoda została wyrażona przeze mnie w trybie zapisów art. 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego RODO".