Muzeum

Zmiana formuły wolontariatu akcji Żonkile

Na obrazie widzimy bukiet żonkili na tle muzeum POLIN
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

19  kwietnia obchodzimy rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Co roku przyjmowaliśmy zgłoszenia wolontariuszek i wolontariuszy chętnych do aktywnego włączenia się w akcję Żonkile.  Jednak w tym roku, ze względu na trwającą pandemię, jesteśmy zmuszeni zmienić i znacząco ograniczyć formułę współpracy z wolontariuszkami i wolontariuszami.

Jeszcze do niedawna, 19 kwietnia każdego roku, tysiące naszych wolontariuszek i wolontariuszy rozdawało na ulicach Warszawy papierowe żonkile – symbole pamięci o powstaniu. Mając na uwadze Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, postanowiliśmy jednak w tym roku nie organizować otwartej rekrutacji, zarówno wolontariuszy indywidualnych jak i wśród uczniów warszawskich szkół. Zdecydowaliśmy natomiast, że zaangażujemy w akcję jedynie małe grono wolontariuszek i wolontariuszy, którzy brali udział w akcji kilka razy i wspierają nas przy organizacji projektu od lat. Była to dla nas bardzo trudna, ale konieczna decyzja. Liczymy na Wasze zrozumienie.
 
Mamy przy tym nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli zaprosić do udziału w akcji wszystkich chętnych. Wasza pomoc zawsze jest nieoceniona. W obecnej sytuacji zachęcamy Was do pozostania w domu i jak najlepszego wykorzystania tego czasu. 

Zobaczcie, co w tym roku przygotowaliśmy dla szkół, bibliotek i instytucji kultury >>>

Sprawdźcie, jak można uczestniczyć w akcji Żonkile online [szczegółowe informacje podamy wkrótce].


Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej