Muzeum

Wolontariat na co dzień

Wolontariusze Muzeum POLIN
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

W Muzeum POLIN organizujemy profesjonalne i nowoczesne Centrum Wolontariatu. Do współtworzenia go zapraszamy uczniów (od 16 roku życia), studentów, osoby pracujące i seniorów, zdecydowanych na minimum roczne zaangażowanie w nasze działania.

Jeśli chciałbyś włączyć się w wolontariat krótkoterminowy, będziesz mógł zostać naszym wolontariuszem podczas akcji Żonkile (wolontariat akcyjny). Rekrutacja rozpocznie się w styczniu.

Jak możesz nam pomóc będąc wolontariuszem stałym?

Nasi wolontariusze wspierają nas na co dzień podczas wydarzeń programowych. Zajmują się pomocą w organizacji imprez i obsługą naszych gości podczas koncertów, wykładów, debat czy konferencji naukowych. Wolontariuszy angażujemy również do pomocy w artystycznych projektach takich jak spektakle i warsztaty taneczne a tym, którzy lubią wyzwania i pracę z dziećmi proponujemy wsparcie podczas warsztatów edukacyjnych.

A może masz jakieś szczególne umiejętności albo chciałbyś rozwijać swoją pasję? Daj znać co możesz nam zaoferować - jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. J

Co możemy Ci zaoferować?

  • przyjazną atmosferę tworzoną przez sympatycznych i zaangażowanych ludzi,
  • zaświadczenie o współpracy oraz list referencyjny,
  • bezpłatny wstęp na wystawę stałą i czasową (dla stałych wolontariuszy),
  • możliwość uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych przez muzeum,
  • zdobycie doświadczenia w pracy w instytucji kultury,
  • miło spędzony czas podczas spotkań integracyjnych.

Jak zostać naszym wolontariuszem?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się tutaj. W ciągu 3 dni odezwiemy się do Ciebie i zaprosimy na rozmowę rekrutacyjną. Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą ten etap, będą musieli wziąć udział w obowiązkowym szkoleniu 27 lub 29 września o godzinie 17.30.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 12 września.

Jak się z nami skontaktować?