Edukacja

Małe POLIN - przewodnik dla dzieci

"Małe POLIN" to przewodnik po wystawie stałej Muzeum POLIN zaprojektowany z myślą o dzieciach w wieku 6-10 lat. W trakcie spaceru po wystawie Twoje dziecko zobaczy najciekawsze miejsca wystawy, pozna podstawowe informacje dotyczące historii, tradycji i kultury Żydów w Polsce. Ale to nie wszystko! Do przewodnika dołączone są kolorowe kredki, by wykonać zadania – rozwiązać krzyżówki, rebusy, quizy, dzięki którym zwiedzanie wystawy okaże się wyzwaniem i przygodą.

Małe POLIN - kredki

"Małe POLIN" to przewodnik niezwykły, ponieważ współtworzą go najmłodsi zwiedzający rysując, łącząc, kolorując jego strony. Na zakończenie spaceru dzieci, które wykonają wszystkie zadania, otrzymają pamiątkową pieczątkę w punkcie informacyjnym Muzeum.

W 57. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek "Najpiękniejsze Książki Roku 2016" w kategorii Książki dla Dzieci i młodzieży otrzymało wyróżnienie.

W 2018 roku przewodnik "Małe Polin" doczekał się drugiego wydania.

Dostępny jest w sprzedaży w kasach biletowych i księgarni muzealnej.

Gwarantujemy świetną zabawę!

 

Autor: Aleksandra Karkowska-Rogińska, Anna Staszewska-Zatońska

Ilość stron: 36

Wydawca: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

 

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Fundacji Rodziny Parasol, Roselyne Chroman Swig i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.