Dla dzieci

Najbliższy weekend "U króla Maciusia"

Na zdjęciu dziecko rozkłada książeczkę z królem Maciusiem na pulpicie gabloty
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy i nauki w bajecznie kolorowym i bezpiecznym miejscu edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” w Muzeum POLIN. Organizujemy weekendowe warsztaty rodzinne (dzieci 4-10 lat) i inne wydarzenia specjalne.

Jesteśmy dostępni w każdy weekend.  W czasie wolnych i bezpłatnych zabaw – można czytać, rysować, muzykować korzystając z atrakcji, jakie oferuje nasze miejsce razem ze wsparciem naszych animatorów.

Zrobiliśmy wszystko, żebyście czuli się „U króla Maciusia” bezpiecznie i komfortowo. Całą powierzchnię 200 m2 pokryliśmy specjalną powłoką antywirusową i antybakteryjną TitanSolidTM, wprowadziliśmy także kilka dodatkowych zasad bezpieczeństwa.

Regulamin Miejsca Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia" podczas stanu epidemii >>

 

sobota, 26 września

 • 11.00-13.00 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
 • 13.30-15.30 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
 • 16.00-18.00 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie

niedziela, 27 września

 • 11.00-13.00 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
 • 13.30-15.30 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
 • 16.00-17.00 czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie

Zapraszamy na wydarzenia online i stacjonarne w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do widzów w wieku od 4 oraz ich opiekunów. Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest jednym z partnerów festiwalu.

W programie wydarzenia:

Rodzinny pokaz filmu online "Wszyscy za jednego"

 • 26 września, godz. 10.00-11.36
 • film dostępny w godzinach 10:00-14:00
 • bilety: 15 zł (1 bilet) / 50 zł (karnet) na filmy dostępne online na stronie www.kinodzieci.pl
 • wydarzenie online

Zapraszamy na rodzinny pokaz filmu online „Wszyscy za jednego” w reż. Johanne Helgeland (Norwegia, 2020, 96’, lektor, aktorski). W Norwegii trwa II wojna światowa. Rodzice Grety i Otta zostają aresztowani, a rodzeństwo odkrywa, dlaczego w ich domu ukrywa się dwójka żydowskich dzieci. Siostra i brat postanawiają pomóc Danielowi i Sarze przedostać się do wolnej Szwecji.

Ważne: film opowiada o trudnych, wojennych wydarzeniach jest skierowany do dzieci w wieku 9+. Zachęcamy jednak rodziców do zapoznania się z trailerem filmu, to pomoże Wam ocenić, czy film jest odpowiedni dla Waszych dzieci. Link do trailera >>

Rodzinne warsztaty wokół filmu "Wszyscy za jednego". O niezwykłej mocy przyjaźni

 • 26 września, godz. 13.00-14.00
 • wstęp bezpłatny, ZAPISY >>
 • liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
 • warsztaty online

Przyjaźń potrafi mieć siłę, która przezwycięży wszystko. Na warsztatach wokół filmu "Wszyscy za jednego" w reż. Johanne Helgeland będziemy mówić o niezwykłej przyjaźni łączącej dzieci w trudnych czasach wojny. Zastanowimy się, jakie cechy ma najlepszy przyjaciel i jak należy pielęgnować wspólne relacje, kiedy potrzebujemy pomocy najbliższych i czy jesteśmy w stanie takiej pomocy udzielić innym. Informacje o materiałach plastycznych potrzebnych na warsztaty online, zostaną wysłane przed zajęciami.

Ważne: film opowiada o trudnych, wojennych wydarzeniach jest skierowany do dzieci w wieku 9+. Zachęcamy jednak rodziców do zapoznania się z trailerem filmu, to pomoże Wam ocenić, czy film jest odpowiedni dla Waszych dzieci. Link do trailera >>

Rodzinny pokaz filmu "Wszyscy za jednego" w Kinotece PKiN

 • 27 września, godz. 14.00-15.50
 • bilety: 15 zł, dostępne na stronie www.kinodzieci.pl
 • wydarzenie stacjonarne

Zapraszamy na rodzinny pokaz filmu „Wszyscy za jednego” w reż. Johanne Helgeland (Norwegia, 2020, 96’, lektor, aktorski). W Norwegii trwa II wojna światowa. Rodzice Grety i Otta zostają aresztowani, a rodzeństwo odkrywa, dlaczego w ich domu ukrywa się dwójka żydowskich dzieci. Siostra i brat postanawiają pomóc Danielowi i Sarze przedostać się do wolnej Szwecji. Przed seansem edukatorzy/rki Muzeum POLIN przygotują krótką prelekcję wprowadzającą do filmu.

Ważne: film opowiada o trudnych, wojennych wydarzeniach jest skierowany do dzieci w wieku 9+. Zachęcamy jednak rodziców do zapoznania się z trailerem filmu, to pomoże Wam ocenić, czy film jest odpowiedni dla Waszych dzieci. Link do trailera >>

 

Przypominamy, że w miejscu edukacji rodzinnej chodzimy w skarpetkach lub obuwiu zmiennym.

Zapraszamy do zapisywania się nową ofertą warsztatów rodzinnych w semestrze zimowym 2020. Ruszyła rezerwacja miejsc.>>

Zapraszamy do rodzinnego zwiedzania wystawy stałej z nowym audioprzewodnikiem dla rodzin oraz wystawy czasowej z kartą pracy dla rodzin do pobrania przy wejściu na wystawę.

Szczegółowe informacje o wszystkich naszych wydarzeniach znajdą Państwo zawsze na: www.polin/ukrolamaciusia oraz w specjalnej grupie dla rodziców na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się do newslettera.

 

W trosce o zdrowie nas wszystkich wprowadziliśmy kilka prostych zasad:

 1. Miejsce Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia" dostępne jest w weekendy w godz. 11.00-18.00 w trzech przedziałach czasowych: 
  • 11.00-13.00
  • 13.30-15.30
  • 16.00-18.00

  W czasie półgodzinnych przerwa będziemy dokładnie dezynfekować przestrzeń i stanowiska pracy. 
   
 2. Materiały plastyczne, książki, gry i zabawki będą przekazywane Wam przez naszego edukatora, po ich użyciu będą dezynfekowane lub/ i będą przechodziły kwarantannę.
   
 3. Bezpłatne wejściówki na czas wolnych zabaw dostępne będą w kasie muzeum (wprowadziliśmy limity miejsc). Bilety na warsztaty prosimy kupować online.
   
 4. Odwiedzajcie nas w maseczkach (jeśli zapomnicie – są do kupienia w kasie za 3 zł.). Zasada zasłaniania ust i nosa obowiązuje na terenie muzeum wszystkich zwiedzających od 4 roku życia i całą obsługę.
   
 5. Wchodząc do muzeum a późnej do "Króla Maciusia" zdezynfekujcie ręce. Przygotowaliśmy dla Was również jednorazowe rękawiczki.
   
 6. Szatnia nie działa, więc w razie potrzeby korzystajcie z szafek przy wejściu.
   
 7. Zachowujcie bezpieczną odległość od innych gości.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

          

Patroni medialni