Wystawy

Wirtualny spacer po wystawie "1000 lat historii Żydów polskich"

Wirtualny spacer po wystawie stałej
Wirtualny spacer po wystawie stałej, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Dzięki wirtualnemu Muzeum POLIN możesz nie tylko poznać jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w Warszawie, nie ruszając się z domu. Możesz również pobrać ścieżkę zwiedzania na urządzenie mobilne i przyjść na wystawę, by zwiedzić ją zgodnie z wybraną trasą.

Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy na stronie wirtualnyspacer.polin.pl lub od razu pobierz wybraną ścieżkę:

Tysiąc lat w godzinę:

Jest to ścieżka stworzona z myślą o zwiedzających, którzy chcą zapoznać się tylko z najważniejszymi punktami wystawy. Wybierając tę opcję, poznasz historię 1000 lat Polski w godzinę!

Życie religijne:

Ta propozycja zwiedzania skierowana do osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej o życiu religijnym Żydów. Chcesz zobaczyć, jak wygląda synagoga, poznać żydowskie obyczaje religijne, dowiedzieć się co to jest Tora i kim są Chasydzi? To ścieżka dla Ciebie

Śladami jidysz:

Jak rozwijała się kultura jidysz? Kiedy przypadł jej największy rozkwit? Co się z nią działo podczas drugiej wojny – to pytania, na które odpowiedzi znajdziesz, wybierając tę ścieżkę zwiedzania.

Żydowskie kobiety

Udając się na ten spacer, poznasz między innymi Rachelę Fiszel, bankierkę królów; Judytę Zbytkower, która w czasach oświecenia łączyła zaopatrywanie armii z prowadzeniem saloniku artystycznego oraz Różę Luxemburg, socjalistki z tytułem doktora.

 

Więcej o wirtualnych spacerach: wirtualnyspacer.polin.pl.

Katalog z wystawy stałej dostępny jest w księgarni online >>

 

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”