Edukacja
Zgłoszenia do 14.04.2023

Akcja Żonkile w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury

Ktoś trzyma papierowy żonkil. W tle panorama Warszawy.
Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Zapraszamy szkoły, biblioteki i instytucje kultury do włączenia się 19 kwietnia w obchody 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim i do udziału w organizowanej od 11 lat przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcji Żonkile. Jeśli chcesz otrzymać od nas materiały edukacyjne i włączyć swoją placówkę w obchody rocznicy powstania w getcie warszawskim, wyślij formularz zgłoszeniowy do 14 kwietnia.

19 kwietnia włącz się w akcję Żonkile! Zorganizuj wydarzenie upamiętniające rocznicę powstania w getcie warszawskim i weź udział w premierze poruszającej animacji "Zdążyć przed Panem Bogiem" stworzonej na podstawie reportażu Hanny Krall.

W 80. rocznicę powstania udostępnimy Państwu nowe materiały edukacyjne, każdy dopasowany do potrzeb i możliwości dzieci i młodzieży w danym wieku. Naszą ofertę wzbogacą opowiadania uznanych autorek: Katarzyny Ryrych i Katarzyny Jackowskiej-Enemuo oraz film "Zdążyć przed Panem Bogiem" stworzony przez Hi-Story, a wyprodukowany przez Muzeum POLIN. 

Wszystkim materiałom towarzyszą scenariusze lekcji, które ułatwią nauczycielom i nauczycielkom przeprowadzenie zajęć dotyczących powstania w getcie warszawskim.

Dla wszystkich osób zgłoszonych do akcji zorganizujemy szkolenia online dotyczące możliwości włączenia się w akcję Żonkile i wykorzystania towarzyszących jej materiałów edukacyjnych. O terminach szkoleń będziemy informować drogą mailową.

Klasy 1-3 szkoły podstawowej >>

Klasy 4-6 szkoły podstawowej >>

Klasy 7-8 szkół podstawowych i szkoły ponadpodstawowe >>

Osoby z niepełnosprawnościami >>

Biblioteki i instytucje kultury >>

Wykorzystanie logotypu akcji >>

Do udziału w akcji Żonkile można zgłaszać się do 14 kwietnia.

Koordynatorzy akcji skontaktują się z Państwem w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty wypełnienia zgłoszenia.

Jeżeli po upływie tego czasu nie dostali Państwo od nas wiadomości (prosimy o sprawdzenie, czy nie trafiła ona do folderu ze spamem), prosimy o kontakt na adres: [email protected]

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Partnerem działań edukacyjnych w ramach Akcji Żonkile jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Logo FRSI - Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.